Cum ar fi să nu mai avem aplicația Setări instalată pe Android? Dacă vrei să activezi bluetooth, wifi sau să schimbi alte setări trebuie să folosești AI, asistentul tău inteligent și să îi spui „activează wifi” sau „pornește datele mobile pentru 2 ore”.

Galaxy AI - Samsung vrea să umblii la setările telefonului doar utilizând AI fără un meniu dedicat

Ce trist ar fi, nu?

Exact asta vrea Samsung să facă, meniul cu setări să nu mai fie disponibil ca aplicație utilizatorilor decât prin comenzi ale inteligenței artificiale. Conform zvonurilor, Samsung vrea să lanseze în Coreea de Sud o versiune de One UI care să nu mai includă meniul cu setări, totul să fie configurat doar cu ajutorul Galaxy AI.

Inclusiv configurarea unui nou dispozitiv să se facă doar cu ajutorul Galaxy AI. Păi și dacă dă greș? Dacă nu înțelege limba română?

Mie personal mi se pare o îngrădire a modului de configurare sau utilizare a unui telefon indiferent a cui brand este. Asta înseamnă că totul va fi configurat automat de către Galaxy AI după cum vrea Samsung.

Tu ce părere ai despre o astfel de funcție?

Sursă: etnews.com


Urmărește-mă pe Google News sau activează

Ți-a plăcut articolul? Lasă un comentariu